Hajdúbagosi Sportegyesület
Hajrá Hajdúbagos!

MENÜ

2013/14 ŐSZ

Véget ért az őszi szezon, lehet számot vetni az idei szereplésről. Az értékelést meghagyjuk a csapat tagjainak, mi csak statsztikai oldalról fogjuk vizsgálni a lejátszott 9 mérkőzést.

Összehasonlítási alapnak vehetnénk a 2012/13-as őszi szezont, de felesleges lenne. Tanulóév volt a csapat számára, valamint akkor a Déli csoportban vitézkedtünk más csapatok ellen (kivéve Derecske második csapatát).

Lássuk tehát az őszi szezont!

9 lejátszott mérkőzés, 4 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség és 13 megszerzett pont. Ez pontosan néggyel több szerzett pont, mint az egész 2012/13-as szezon során!

A 4 győzelmet sorrendben Újszentmargita, Nyírábrány, Hortobágy és Józsa csapatai ellen értük el. Egyetlen döntetlenünket idegenben, Egyeken sikerült kiharcolni. A négy vereséget Hajdúhadház, Derecske, Ebes és Hajdúsámson csapatai ellen szenvedtük el. Érdekesség, hogy a 4 vereségből 3-at a tabellán előttünk álló csapattól szenvedtük el (Derecske, Ebes és Hajdúsámson). További érdekesség, hogy a listavezető Ebes csapatának az utolsó fordulóig (ekkor Hajdúhadház is betalált az ebesieknek) csak mi tudtunk gólt lőnni. A vereségeken is látszik a megkérdőjelezhetetlen fejlődés. A tavalyi szezonnal ellentétben idén csak 1 gólos vereségeket szenvedtünk. Megint csak a listavezető Ebes csapatát említhetjük, akik csak a 88. percben tudták megszerezni ellenünk a 3 pontot eldöntő találatot.

Jöjjenek a gólok!

9 mérkőzésen 24 szerzett gól, közel 3 gól/mérkőzés-es átlag. A csapat 24 gólját 13 játékos szerezte. Közülük kiemelkedik Vincze Sándor (6 gól) és Nagy Tamás (5 gól), akik majdnem a csapat góljainak felét szerezték meg. Egyaránt két gólt szerzett Dobos Attila és Kovács Tamás. Mellettük 1-1 gólt sikerült elérnie a következő játékosoknak: Szilágyi Attila, Bodnár Levente, Szilágyi Szabolcs, Jenei Róbert, Bródi József, Faragó Gyula, Szabó Tamás, Győrfi Csaba és Péntek Zsolt. Nagyszerű teljesítmény, hogy játékosaink minden mérkőzésen gólt szereztek vagyis mindenkinek beköszöntek!

Nézzük most a védelmet! 9 mérkőzésen 16 kapott gól, 1 gólnélküli mérkőzés, mely Szemes László nevéhez fűződik.

Kártyázzunk! Jöjjenek a lapok!

20 sárga lap és 1 piros. A piros lapot Belme Benjámin kapta a Derecske elleni idegenbeli mérkőzés 10. percében. Nézzük a sárga lapos játékosokat:

• 3 sárga lap: Kovács Tamás, Nagy Tamás
  • 2 sárga lap: Bodnár Levente, Szilágyi Szabolcs, Olajos László, Váradi László, Győrfi Csaba
  • 1 sárga lap: Bródi József, Belme Benjámin, Péntek Zsolt, Jenei Róbert

Most pedig nézzük meg a pályára lépők listáját!

Az alábbi táblázatból szinte minden kiolvasható, de azért szemezgessünk kicsit! A csapatból 4 játékos, Nagy Tamás, Bodnár Levente, Olajos László és Kiss Máté volt az aki valamennyi mérkőzésen nevezve volt és azokon pályára is lépett. Szintén 9 mérkőzésen nevezték Szemes Lászlót, aki viszont csak nyolcszor léphetett pályára.

Két olyan játékosa van a csapatnak, akik ha kezdőként szerepeltek a mérkőzésen, azt végig is játszották. Ők Kovács Tamás és Jenei Róbert. Mind a ketten 8-8 mérkőzésen léptek pályára és játszották végig azt.

A szupercsere jelzővel illethetjük Kiss Mátét, aki a 9 pályára lépéséből egyszer kezdőként, nyolcszor pedig csereként próbált lendíteni a csapat játékán. Őt követi ebben a rangsorban Dobos Attila, akit szintén nyolcszor vetette be Péntek Ferenc vezetőedző.

A legtöbb időt Olajos László töltötte a pályán 785 játszott perccel. Őt szorosan követi Nagy Tamás  774 játszott perccel. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára Belme Benjámin léphetett föl a maga 723 percével, ezzel megelőzve az egyaránt 720 percet játszó Jenei Róbert és Kovács Tamás kettősét.